TRIJICON CREDO 1-6X24 BLK 30MM BDC GRN
TRIJICON CREDO 1-6X24 BLK 30MM BDC GRN
$1,005.40
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 719307403031 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | CR624-C-2900016 |
| Adjustment Size | .1 MRAD |
| Eye Relief | 3.50" – 3.90" |
| Length | 16.5 |
| Magnification | 1-6x |
| Model | Credo |
| Objective Size | 24mm |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Package Height | 4.2 |
| Package Width | 5.9 |
| Power | 1X – 6X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | BDC Green Segmented Circle |
| Shipping Weight | 2.5 |
| UPC | 719307403031 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | CR624-C-2900016 |
| Adjustment Size | .1 MRAD |
| Eye Relief | 3.50" – 3.90" |
| Length | 16.5 |
| Magnification | 1-6x |
| Model | Credo |
| Objective Size | 24mm |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Package Height | 4.2 |
| Package Width | 5.9 |
| Power | 1X – 6X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | BDC Green Segmented Circle |
| Shipping Weight | 2.5 |












