TRIJICON CREDO HX 1-10X28 MOA FFP ILL
TRIJICON CREDO HX 1-10X28 MOA FFP ILL
$1,713.29
4 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 719307620278 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2900049 |
| Eye Relief | 3.20" – 3.90" |
| Length | 10.10" |
| Magnification | 1-10x |
| MOA | 0.25 MOA |
| Model | Credo |
| Optic Coating | Fully Multi Coated |
| Package Height | 4.2 |
| Package Width | 5.9 |
| Power | 1-10X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Illuminated Green/Red Segmented Circle Enhanced |
| Shipping Weight | 2.6 |
| UPC | 719307620278 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2900049 |
| Eye Relief | 3.20" – 3.90" |
| Length | 10.10" |
| Magnification | 1-10x |
| MOA | 0.25 MOA |
| Model | Credo |
| Optic Coating | Fully Multi Coated |
| Package Height | 4.2 |
| Package Width | 5.9 |
| Power | 1-10X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Illuminated Green/Red Segmented Circle Enhanced |
| Shipping Weight | 2.6 |












