Walther Arms 2881225PRO PDP w/Optic Full Size Frame 9mm Luger 18+1 4.50″ Polygonal Rifling Barrel Black Optic Ready/Serrated Steel Slide Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Aimpoint Acro Red Dot
Walther Arms 2881225PRO PDP w/Optic Full Size Frame 9mm Luger 18+1 4.50″ Polygonal Rifling Barrel Black Optic Ready/Serrated Steel Slide Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Aimpoint Acro Red Dot
$1,399.00
30 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The PDP Professional raises the bar by featuring a slide that has been direct milled to seamlessly accommodate the Aimpoint ACRO optic. The PDP Professionals trigger system ensures consistent and precise shots, enhancing your accuracy and confidence in the field, while still maintaining the highest level of safety. The magwell optimizes your handling for seamless transitions whether you’re reloading or topping off your magazine keeping you in the action without missing a beat. Equip yourself with the advantage of low-light accuracy through the PDP Professionals tritium night sights. Designed to provide clear and reliable sight alignment in dark environments, these sights give you the edge you need to maintain control and make precise shots even when visibility is limited. Includes Aimpoint Acro Red Dot.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Walther Arms 2881225PRO PDP w/Optic Full Size Frame 9mm Luger 18+1 4.50″ Polygonal Rifling Barrel Black Optic Ready/Serrated Steel Slide Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Aimpoint Acro Red Dot by Walther Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 723364232862 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2881225PRO |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 + 1 |
| Length | 15.5 |
| Model | PDP |
| Number of Magazines | 3 18 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 4.656 |
| Sights | White Dot |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
The PDP Professional raises the bar by featuring a slide that has been direct milled to seamlessly accommodate the Aimpoint ACRO optic. The PDP Professionals trigger system ensures consistent and precise shots, enhancing your accuracy and confidence in the field, while still maintaining the highest level of safety. The magwell optimizes your handling for seamless transitions whether you’re reloading or topping off your magazine keeping you in the action without missing a beat. Equip yourself with the advantage of low-light accuracy through the PDP Professionals tritium night sights. Designed to provide clear and reliable sight alignment in dark environments, these sights give you the edge you need to maintain control and make precise shots even when visibility is limited. Includes Aimpoint Acro Red Dot.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Walther Arms 2881225PRO PDP w/Optic Full Size Frame 9mm Luger 18+1 4.50″ Polygonal Rifling Barrel Black Optic Ready/Serrated Steel Slide Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Aimpoint Acro Red Dot by Walther Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 723364232862 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2881225PRO |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 + 1 |
| Length | 15.5 |
| Model | PDP |
| Number of Magazines | 3 18 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 4.656 |
| Sights | White Dot |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |











