WALTHER ARMS PDP 9MM FS 5″ BK/GRN 18+1 OR #
WALTHER ARMS PDP 9MM FS 5″ BK/GRN 18+1 OR #
$599.00
16 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 723364227110 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2858398 |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Sights Type | 3-Dot |
| Safety | Trigger |
| Capacity | 18 + 1 |
| Action | Striker Fired |
| Model | PDP |
| Sights | Adjustable Rear Sight |
| Product Type | Striker Fired |
| Number of Magazines | 2 18 rd. |
| Units per Box | 1 |
| Package Width | 9.9 |
| Package Height | 2.3 |
| Length | 15.5 |
| ATF Type | Pistol |
| Shipping Weight | 4.2 |
| UPC | 723364227110 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2858398 |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Sights Type | 3-Dot |
| Safety | Trigger |
| Capacity | 18 + 1 |
| Action | Striker Fired |
| Model | PDP |
| Sights | Adjustable Rear Sight |
| Product Type | Striker Fired |
| Number of Magazines | 2 18 rd. |
| Units per Box | 1 |
| Package Width | 9.9 |
| Package Height | 2.3 |
| Length | 15.5 |
| ATF Type | Pistol |
| Shipping Weight | 4.2 |












