WALTHER ARMS PDP FS 9MM 4.5″ BK/TN OR 18+1#
WALTHER ARMS PDP FS 9MM 4.5″ BK/TN OR 18+1#
$599.00
8 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 723364227097 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2858371 |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 4.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Number of Magazines | 2 18 rd. |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 4.05 |
| Sights | Adjustable Glock-Cut |
| Sights Type | 3-Dot |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Units per Box | 1 |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 15.5 |
| Magazine Included | 2 x 18-Round |
| Model | PDP Full Size |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 9.6 |
| UPC | 723364227097 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2858371 |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 4.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Number of Magazines | 2 18 rd. |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 4.05 |
| Sights | Adjustable Glock-Cut |
| Sights Type | 3-Dot |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Units per Box | 1 |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 15.5 |
| Magazine Included | 2 x 18-Round |
| Model | PDP Full Size |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 9.6 |











