WALTHER ARMS PDP SF PRO 9MM 4.5″ 20+1 OR
WALTHER ARMS PDP SF PRO 9MM 4.5″ 20+1 OR
$1,799.00
3 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 723364237751 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2897008 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Model | PDP |
| Number of Magazines | 3 18 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.3 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | 3 Auto |
| Shipping Weight | 5.35 |
| Sights | White Dot |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| UPC | 723364237751 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2897008 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Model | PDP |
| Number of Magazines | 3 18 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.3 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | 3 Auto |
| Shipping Weight | 5.35 |
| Sights | White Dot |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |












