Walther Hammerli Force B1 Rifle .22 LR 10rd Magazine 16.1″ 1/2×28 Threaded Barrel Black
Walther Hammerli Force B1 Rifle .22 LR 10rd Magazine 16.1″ 1/2×28 Threaded Barrel Black
$623.90
71 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Hammerli Arms Force B1 Rifle a relentless force of adaptability and precision designed for those who demand nothing but the best in the chaos of the wilderness. With a nod to the legendary Hammerli legacy the Force B1 stands tall alongside the historic products of Heritage & Innovation since 1863. In the lineage of Hammerli's competition history the Toggle Style Straight Pull Action in the Force B1 represents a bold step forward marrying tradition with innovation for a shooting experience that embodies the essence of Hammerli excellence.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Walther Hammerli Force B1 Rifle .22 LR 10rd Magazine 16.1″ 1/2×28 Threaded Barrel Black by Hammerli Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 723364231551 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 5800000 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 16.10" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 35.5'' |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Shipping Weight | 7.5 |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | MATTE BLACK |
| Model | Force B1 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.2 |
| Package Width | 9.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:6" |
| Thread Pattern | 1/2"-28 |
The Hammerli Arms Force B1 Rifle a relentless force of adaptability and precision designed for those who demand nothing but the best in the chaos of the wilderness. With a nod to the legendary Hammerli legacy the Force B1 stands tall alongside the historic products of Heritage & Innovation since 1863. In the lineage of Hammerli's competition history the Toggle Style Straight Pull Action in the Force B1 represents a bold step forward marrying tradition with innovation for a shooting experience that embodies the essence of Hammerli excellence.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Walther Hammerli Force B1 Rifle .22 LR 10rd Magazine 16.1″ 1/2×28 Threaded Barrel Black by Hammerli Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 723364231551 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 5800000 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 16.10" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 35.5'' |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Shipping Weight | 7.5 |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | MATTE BLACK |
| Model | Force B1 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 4.2 |
| Package Width | 9.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:6" |
| Thread Pattern | 1/2"-28 |












