WEATHERBY 307 ALPINE ST 6.5-300 26″
WEATHERBY 307 ALPINE ST 6.5-300 26″
$1,899.00
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 747115460526 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3WAST653WR8B |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | 6.5×300 Weatherby Mag |
| Capacity | 3 + 1 |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 9.35 |
| UPC | 747115460526 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3WAST653WR8B |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | 6.5×300 Weatherby Mag |
| Capacity | 3 + 1 |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 9.35 |












