WGUN 5252061003 XPERT STRATA, S, 21 SHARP
WGUN 5252061003 XPERT STRATA, S, 21 SHARP
$331.86
34 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Xpert from Winchester Repeating Arms combines accuracy, dependability and style in a lightweight bolt-action package. Chambered in 22 LR, the Xpert features a precision Rimfire M.O.A. Trigger, button-rifled barrel with Bentz-style chamber and recessed target crown and lightweight polymer stock.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on WGUN 5252061003 XPERT STRATA, S, 21 SHARP by Winchester? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 048702029042 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 5252061003 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .21 Sharp |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 44.7000 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. Detachable Box Mag |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 6.4 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:12" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 6.15 |
| Sights | Ramped Post Front/Adj Rear |
The Xpert from Winchester Repeating Arms combines accuracy, dependability and style in a lightweight bolt-action package. Chambered in 22 LR, the Xpert features a precision Rimfire M.O.A. Trigger, button-rifled barrel with Bentz-style chamber and recessed target crown and lightweight polymer stock.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on WGUN 5252061003 XPERT STRATA, S, 21 SHARP by Winchester? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 048702029042 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 5252061003 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .21 Sharp |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 44.7000 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. Detachable Box Mag |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 6.4 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:12" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 6.15 |
| Sights | Ramped Post Front/Adj Rear |











