WGUN 535781264 XPR LH EXT NS 270 24 MDBLK
WGUN 535781264 XPR LH EXT NS 270 24 MDBLK
$818.59
7 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The XPR Extreme MB accurate bolt-action hunting rifle built for left-handed shooters. Features a composite stock with TrueTimber Midnight camo finish; button-rifled barrel with muzzle brake; M.O.A. Trigger System; detachable box magazine; drilled & tapped; Two-Position thumb safety; sling swivel studs; oversized bolt handle; bolt unlock button and Recessed Target Crown.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on WGUN 535781264 XPR LH EXT NS 270 24 MDBLK by Winchester? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 048702024658 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 535781264 |
| Safety | Two-Position |
| Capacity | 3 + 1 |
| Caliber/Gauge | .270 WSM |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Barrel Length | 24" |
| Action | Pump Long Action |
| Product Type | Rifle |
| ATF Type | RIFLE |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 9.7 |
| Shipping Weight | 9.1 |
The XPR Extreme MB accurate bolt-action hunting rifle built for left-handed shooters. Features a composite stock with TrueTimber Midnight camo finish; button-rifled barrel with muzzle brake; M.O.A. Trigger System; detachable box magazine; drilled & tapped; Two-Position thumb safety; sling swivel studs; oversized bolt handle; bolt unlock button and Recessed Target Crown.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on WGUN 535781264 XPR LH EXT NS 270 24 MDBLK by Winchester? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 048702024658 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 535781264 |
| Safety | Two-Position |
| Capacity | 3 + 1 |
| Caliber/Gauge | .270 WSM |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Barrel Length | 24" |
| Action | Pump Long Action |
| Product Type | Rifle |
| ATF Type | RIFLE |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 9.7 |
| Shipping Weight | 9.1 |











