Winchester Repeating Arms 512426390 SXP Universal Hunter 12 Gauge 24″ 4+1 3″ Overall Mossy Oak DNA Right Hand (Full Size) Includes 3 Invector-Plus Chokes
Winchester Repeating Arms 512426390 SXP Universal Hunter 12 Gauge 24″ 4+1 3″ Overall Mossy Oak DNA Right Hand (Full Size) Includes 3 Invector-Plus Chokes
$438.71
26 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Pick up the Winchester Super X Pump (SXP) shotgun and experience the light weight, centered balance and instant pointability firsthand. The Super X design provides you with the fastest follow-up shots. No other pump offers the feeling of an inertia-assisted slide-action that can deliver three shots in a half second. Whether its super-speed clays or fast-flushing upland game, keep up with shootings fastest action with the Super X Pump, the perfect choice for pump shotgun lovers. This Universal Hunter model features a Mossy Oak DAN camo finish.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Winchester Repeating Arms 512426390 SXP Universal Hunter 12 Gauge 24″ 4+1 3″ Overall Mossy Oak DNA Right Hand (Full Size) Includes 3 Invector-Plus Chokes by Winchester? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 048702022517 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 512426390 |
| Action | Pump Action |
| ATF Type | SHOTGUN |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Capacity | 4- 2.75" Shells |
| Chokes Included | Full/Improved Cylinder/Modified |
| Length | 41.4000 |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Shotgun |
| Safety | Reversible Crossbolt |
| Shipping Weight | 8.8 |
| Sights | TruGlo Fiber Optic Front |
| Sights Type | Fixed Sights |
Pick up the Winchester Super X Pump (SXP) shotgun and experience the light weight, centered balance and instant pointability firsthand. The Super X design provides you with the fastest follow-up shots. No other pump offers the feeling of an inertia-assisted slide-action that can deliver three shots in a half second. Whether its super-speed clays or fast-flushing upland game, keep up with shootings fastest action with the Super X Pump, the perfect choice for pump shotgun lovers. This Universal Hunter model features a Mossy Oak DAN camo finish.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Winchester Repeating Arms 512426390 SXP Universal Hunter 12 Gauge 24″ 4+1 3″ Overall Mossy Oak DNA Right Hand (Full Size) Includes 3 Invector-Plus Chokes by Winchester? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 048702022517 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 512426390 |
| Action | Pump Action |
| ATF Type | SHOTGUN |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Capacity | 4- 2.75" Shells |
| Chokes Included | Full/Improved Cylinder/Modified |
| Length | 41.4000 |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Shotgun |
| Safety | Reversible Crossbolt |
| Shipping Weight | 8.8 |
| Sights | TruGlo Fiber Optic Front |
| Sights Type | Fixed Sights |











