Winchester Repeating Arms 512450695 SXP Hybrid Defender 20 Gauge 3″ Chamber 5+1 (2.75″) 18″, Gray Barrel/Rec, TrueTimber Midnight Synthetic Furniture, Fiber Optic Front
Winchester Repeating Arms 512450695 SXP Hybrid Defender 20 Gauge 3″ Chamber 5+1 (2.75″) 18″, Gray Barrel/Rec, TrueTimber Midnight Synthetic Furniture, Fiber Optic Front
$414.96
13 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
General purpose pump shotgun that is built for speed and reliability. TrueTimber Midnight camo finish on the composite stock and forearm. The barrel and receiver are protected with a Perma-Cote Gray finish. Features fast inertia-assisted pump action operation. Removeable TRUGLO fiber-optic front sight.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Winchester Repeating Arms 512450695 SXP Hybrid Defender 20 Gauge 3″ Chamber 5+1 (2.75″) 18″, Gray Barrel/Rec, TrueTimber Midnight Synthetic Furniture, Fiber Optic Front by Winchester? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 048702025648 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 512450695 |
| Action | Pump Action |
| ATF Type | SHOTGUN |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | 20 Gauge |
| Capacity | 5- 2.75" Shells |
| Chokes Included | Cylinder |
| Length | 41.4500 |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Shotgun |
| Safety | Reversible Crossbolt |
| Shipping Weight | 7.8 |
| Sights | TruGlo Fiber Optic Front |
| Sights Type | Fixed Sights |
General purpose pump shotgun that is built for speed and reliability. TrueTimber Midnight camo finish on the composite stock and forearm. The barrel and receiver are protected with a Perma-Cote Gray finish. Features fast inertia-assisted pump action operation. Removeable TRUGLO fiber-optic front sight.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Winchester Repeating Arms 512450695 SXP Hybrid Defender 20 Gauge 3″ Chamber 5+1 (2.75″) 18″, Gray Barrel/Rec, TrueTimber Midnight Synthetic Furniture, Fiber Optic Front by Winchester? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 048702025648 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 512450695 |
| Action | Pump Action |
| ATF Type | SHOTGUN |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | 20 Gauge |
| Capacity | 5- 2.75" Shells |
| Chokes Included | Cylinder |
| Length | 41.4500 |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Shotgun |
| Safety | Reversible Crossbolt |
| Shipping Weight | 7.8 |
| Sights | TruGlo Fiber Optic Front |
| Sights Type | Fixed Sights |












