X-Bolt 2 Hunter Comp 300 PRC 26″ Blk 3-rd
X-Bolt 2 Hunter Comp 300 PRC 26″ Blk 3-rd
$1,049.99
29 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Browning, MFG# 036003297, UPC: 023614854210, UOM: EA, X-Bolt 2 Hunter Composite, .300 PRC, 26″ Sporter Barrel, Blued, Adjustable Stock, Synthetic, 3-rd, BROW, BROWLG07, BROWLGALL, LG07, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on X-Bolt 2 Hunter Comp 300 PRC 26″ Blk 3-rd by Browning? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 023614854210 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 036003297 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | .300 PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 53.7000 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 9.8 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 9.6 |
| Sights | No |
Browning, MFG# 036003297, UPC: 023614854210, UOM: EA, X-Bolt 2 Hunter Composite, .300 PRC, 26″ Sporter Barrel, Blued, Adjustable Stock, Synthetic, 3-rd, BROW, BROWLG07, BROWLGALL, LG07, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on X-Bolt 2 Hunter Comp 300 PRC 26″ Blk 3-rd by Browning? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 023614854210 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 036003297 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | .300 PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 53.7000 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 9.8 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 9.6 |
| Sights | No |












