ZAST AK 7.62×39 Ext HG MP GRP FLD STK 30
ZAST AK 7.62×39 Ext HG MP GRP FLD STK 30
$1,718.99
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Zastava Arms USA, MFG# ZR7762XR, UPC: 685757098380, UOM: EA, ZPAPM70 AK, 7.62X39, 16.5″ Magpul Zhukov Folding Stock, Ext. Handguard, Scope Mount, ZAST, ZASTLG05, ZASTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on ZAST AK 7.62×39 Ext HG MP GRP FLD STK 30 by Zastava Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 685757098380 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | ZR7762XR |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.3" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 39 |
| Model | ZPAPM70 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 4.1 |
| Package Width | 9.2 |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1-in-9.5 |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 12.45 |
| Sights | Adj Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Thread Pattern | 14×1 LH |
| Units per Box | 1 |
Zastava Arms USA, MFG# ZR7762XR, UPC: 685757098380, UOM: EA, ZPAPM70 AK, 7.62X39, 16.5″ Magpul Zhukov Folding Stock, Ext. Handguard, Scope Mount, ZAST, ZASTLG05, ZASTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on ZAST AK 7.62×39 Ext HG MP GRP FLD STK 30 by Zastava Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 685757098380 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | ZR7762XR |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.3" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 39 |
| Model | ZPAPM70 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 4.1 |
| Package Width | 9.2 |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1-in-9.5 |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 12.45 |
| Sights | Adj Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Thread Pattern | 14×1 LH |
| Units per Box | 1 |












