Zastava Arms Usa SR91762 M91 w/Optic 7.62x54mmR 10+1 24″ Black Nitride Threaded Barrel, Black Anodized Picatinny Rail Steel Receiver, Black Synthetic Adjustable Stock, POSP 4×24 Rifle Scope
Zastava Arms Usa SR91762 M91 w/Optic 7.62x54mmR 10+1 24″ Black Nitride Threaded Barrel, Black Anodized Picatinny Rail Steel Receiver, Black Synthetic Adjustable Stock, POSP 4×24 Rifle Scope
$3,967.99
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Zastava M91 Sniper rifle is chambered in the 7.62x54R round and based on the well-known Kalashnikov operating system. It is designed for police and military applications and used worldwide. The rifle provides exceptional precision at long distances and performs in extreme environments. The M91 is gas regulated enabling the weapon to be used in tough conditions and ensure reliability. The adjustable stock allows for shooter to get in a comfortable position for long range shooting. Includes two magazines, POSP 4X24 rifle scope and rifle sling.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Zastava Arms Usa SR91762 M91 w/Optic 7.62x54mmR 10+1 24″ Black Nitride Threaded Barrel, Black Anodized Picatinny Rail Steel Receiver, Black Synthetic Adjustable Stock, POSP 4×24 Rifle Scope by Zastava Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 682863126105 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SR91762 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24.41" |
| Caliber/Gauge | 7.62x54R |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 47.4 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 4.3 |
| Package Width | 9.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Safety | Selector Switch |
| Shipping Weight | 15.0 |
| Sights | Open Rifle Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Units per Box | 1 |
The Zastava M91 Sniper rifle is chambered in the 7.62x54R round and based on the well-known Kalashnikov operating system. It is designed for police and military applications and used worldwide. The rifle provides exceptional precision at long distances and performs in extreme environments. The M91 is gas regulated enabling the weapon to be used in tough conditions and ensure reliability. The adjustable stock allows for shooter to get in a comfortable position for long range shooting. Includes two magazines, POSP 4X24 rifle scope and rifle sling.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Zastava Arms Usa SR91762 M91 w/Optic 7.62x54mmR 10+1 24″ Black Nitride Threaded Barrel, Black Anodized Picatinny Rail Steel Receiver, Black Synthetic Adjustable Stock, POSP 4×24 Rifle Scope by Zastava Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 682863126105 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SR91762 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24.41" |
| Caliber/Gauge | 7.62x54R |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 47.4 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 4.3 |
| Package Width | 9.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Safety | Selector Switch |
| Shipping Weight | 15.0 |
| Sights | Open Rifle Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Units per Box | 1 |











