Zastava Arms Usa ZR7762SR ZPAPM70 7.62x39mm 30+1 16.30″ Black Chrome Lined Steel Barrel, Black Serbian Red Wood Handguard, Serbian Red Wood Fixed Stock, Serbian Red Wood Grip
Zastava Arms Usa ZR7762SR ZPAPM70 7.62x39mm 30+1 16.30″ Black Chrome Lined Steel Barrel, Black Serbian Red Wood Handguard, Serbian Red Wood Fixed Stock, Serbian Red Wood Grip
$1,273.99
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The semi-automatic ZPAPM70 series sporting rifle was created on the operating principle of the M70 automatic rifle. Over the decades, Zastava has produced millions of these durable rifles as the official weapon of many armies all over the world. Capable of functioning in all environments, its lightweight, rugged, reliable, no-nonsense features make the ZPAPM70 an excellent excellent addition to your hunting and sporting rifle collection.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Zastava Arms Usa ZR7762SR ZPAPM70 7.62x39mm 30+1 16.30″ Black Chrome Lined Steel Barrel, Black Serbian Red Wood Handguard, Serbian Red Wood Fixed Stock, Serbian Red Wood Grip by Zastava Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 685757098472 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | ZR7762SR |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.3" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 38.7500 |
| Model | ZPAPM70 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 4.2 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 10.7 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
The semi-automatic ZPAPM70 series sporting rifle was created on the operating principle of the M70 automatic rifle. Over the decades, Zastava has produced millions of these durable rifles as the official weapon of many armies all over the world. Capable of functioning in all environments, its lightweight, rugged, reliable, no-nonsense features make the ZPAPM70 an excellent excellent addition to your hunting and sporting rifle collection.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Zastava Arms Usa ZR7762SR ZPAPM70 7.62x39mm 30+1 16.30″ Black Chrome Lined Steel Barrel, Black Serbian Red Wood Handguard, Serbian Red Wood Fixed Stock, Serbian Red Wood Grip by Zastava Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 685757098472 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | ZR7762SR |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.3" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 38.7500 |
| Model | ZPAPM70 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 4.2 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 10.7 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |











