ZPAP92 rifle, 7.62×39, 16″, Black Tactical
ZPAP92 rifle, 7.62×39, 16″, Black Tactical
$1,570.99
28 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Zastava Arms USA, MFG# ZP92762CTR, UPC: 685757098861, UOM: Each, ZPAP92 Rifle, 7.62×39, 16″ Barrel, Extended Barrel, Magpul CTR, Black, 30-rd, ZAST, ZASTLG05, ZASTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on ZPAP92 rifle, 7.62×39, 16″, Black Tactical by Zastava Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 685757098861 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | ZP92762CTR |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 37.2000 |
| Model | ZPAP92 |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| Safety | Yes |
| Sights | Post Front/Krinkov Style Rear |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Zastava Arms USA, MFG# ZP92762CTR, UPC: 685757098861, UOM: Each, ZPAP92 Rifle, 7.62×39, 16″ Barrel, Extended Barrel, Magpul CTR, Black, 30-rd, ZAST, ZASTLG05, ZASTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on ZPAP92 rifle, 7.62×39, 16″, Black Tactical by Zastava Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 685757098861 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | ZP92762CTR |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 37.2000 |
| Model | ZPAP92 |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| Safety | Yes |
| Sights | Post Front/Krinkov Style Rear |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |











