ZPAPM70 AK 7.62X39 16.3″ 30rd Silver
ZPAPM70 AK 7.62X39 16.3″ 30rd Silver
$1,544.99
3 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Zastava Arms USA, MFG# ZR7762CSB, UPC: 685757098847, UOM: Each, ZPAPM70 AK, 7.62X39, 16.3″ Barrel, Silver, Black Walnut, 30-rd, ZAST, ZASTLG05, ZASTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on ZPAPM70 AK 7.62X39 16.3″ 30rd Silver by Zastava Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 685757098847 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | ZR7762CSB |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.30" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 38.5000 |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| Safety | Lever Action |
| Sights | Adj Front & Rear Iron |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Zastava Arms USA, MFG# ZR7762CSB, UPC: 685757098847, UOM: Each, ZPAPM70 AK, 7.62X39, 16.3″ Barrel, Silver, Black Walnut, 30-rd, ZAST, ZASTLG05, ZASTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on ZPAPM70 AK 7.62X39 16.3″ 30rd Silver by Zastava Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 685757098847 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | ZR7762CSB |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.30" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 38.5000 |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| Safety | Lever Action |
| Sights | Adj Front & Rear Iron |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












